Борба, Новини, Спорт

Борците завоюваха 5 медала на републиканските финали в “Универсиада”

Евгени Генчев на върха на почетната стълбичка

Двама шампиони излъчи тимът на “Рилски спортист” на завършилия в столицата шампионат по класическа борба за юноши. Първенци в своите категории станаха Владимир Стойчев и Евгени Генчев съответно при 74- и 96-килограмовите. Двамата отнесоха със завидна лекота всичките си противници и заслужено се изкачиха на най-високото стъпало на почетната стълбичка.
Във финалната битка Стойчев сломи съпротивата на Сали Сали от “Левски”, докато Генчев се справи с Олег Стоянов /”НСА-Академик”/.
Още трима наши представители се качиха на подиума. В кат. 55 кг Валентин Димитров спечели сребърен медал, след като загуби последната си битка от Йото Христов /”Локомотив”-Пд/. В кат. 84 кг пък Николай Иванов се пребори за бронз в конкуренцията на 17 съперници.
Радост имаше и за другия клуб “Рилски спортист-2000”, където Петьо Генев завоюва бронзово отличие при 96-килограмовите.
Още няколко самоковци успяха да стигнат до челни позиции в различните категории. Иван Георгиев раздели 5-ото място в кат. 74 кг заедно с Мартин Иванов /”Ботев-93″/. Същата позиция разделиха и Йордан Славев и Мирослав Илиев /96 кг/, както и Марио Стоянов в кат. 84 кг.
Най-много участници се събраха в кат. 74 кг – цели 30, а най-малко имаше при 50-килограмовите – едва шестима.
Общо 147 борци от 21 клуба от цялата страна взеха участие в надпреварата в софийската зала “Универсиада”.