Борците на „Рилски спортист” спечелиха 20 медала на коледен турнир в Кюстендил

Общо 20 медала – 5 златни, 5 сребърни и 10 бронзови, заслужиха състезателите на „Рилски спортист” от коледния турнир по борба за деца, момчета и девойки в Кюстендил на 19 декември. Шампион при децата в кат. до 47 кг стана Спас Петров. Лука Стефанов и Кирил Маданчев завършиха втори и трети при 30-килограмовите. Бронзови отличия заслужиха още Габриел Георгиев /кат. до 35 кг/, Петър Христов /42/, Емил Валентинов /66/, Антонио Тахов и Ивайло Милошев /73/.
Отличеният с поощрителна награда на церемонията „Спортист на годината” Радослав Кърнолски триумфира при момчетата в кат. до 34 кг. Победители станаха и Нанко Белаков /62/, Петър Пачев /68/ и Ангел Чолев /75/. Със сребърни медали при момчетата се окичиха Радослав Александров /38/, Андон Стефанов /41/, Емилиян Данаилов /44/ и Любомир Сусанин /57/. Трети пък завършиха Добрин Даркев /57/, Даниел Костадинов и Христо Велинов /62/.
При девойките Красимира Панчева бе единствената ни представителка на почетната стълбичка с третото място в кат. до 73 кг.