Борците на “Рилски спортист” с 6 медала от държавното по борба за момчета

Младите състезатели на “Рилски спортист” спечелиха общо 6 отличия – три сребърни и три бронзови, на държавното първенство по борба (класически стил) за момчета, състояло се на 14 и 15 януари в Горна Оряховица.
Най-впечатляващо бе самоковското присъствие в кат. до 44 кг, където втори и трети станаха Ерик Дачански и Божидар Лазаров, а шести бе Илиян Момчилов.
Кристиян Александров се окичи със сребърен медал, след като стигна до големия финал при 38-килограмовите. Там той отстъпи на Димитър Димитров от “Локомотив” (Пд).
Кирил Маданчев също заслужи сребъро – от двубоите в кат. до 48 кг. Единствената му загуба бе от Христо Валентинов (“Ботев”-Вр) на самия финал.

Бронзови отличия пък заслужиха Георги Илиев при 52-килограмовите и Луко Стефанов при момчетата до 41 кг. В същата категория пети пък се нареди съотборникът на Луко –  Светлозар Георгиев.
С променлив успех се изявиха други петима състезатели на “Р. спортист” – Георги Кръстев (57 кг), Ангел Кьосев и Димитър Ангелов (62 кг), Борислав Въжаров (85 кг) и Ивайло Милошев и Габриел Ангелов (85+ кг).
Треньори на борците ни са Леонид Христов и Николай Кашинов, а председател на клуба – Васил Сайменов.
В републиканския шампионат в Горна Оряховица се включиха общо 151 борци от 26 клуба от цялата страна, а любопитното е, че втори по численост бяха нашите представители – 14. Най-масово пък бе участието на момчетата от Плевен.