Борба, Новини, Спорт

Борците на „Рилски” станаха № 1 в страната, Атанас Терзийски и Георги Раев – шампиони

Отборът на „Рилски спортист” спечели държавното лично-отборно първенство по борба класически стил за момчета, състояло се на 2 и 3 юни в Пловдив. Самоковските представители на шампионата събраха 141 точки и оставиха далеч зад себе си тимовете на „Левски” със 113 пункта и домакините от „Локомотив” със 100 точки.
С основен принос за успеха бяха тримата ни финалисти. Атанас Терзийски триумфира в категория до 75 кг, Георги Раев бе номер едно при 85-килограмовите, а Емилиян Данаилов спечели сребърното отличие при момчетата до 44 кг.
Още трима състезатели на „Рилски” стигнаха до бронзовите медали – Радослав Александров в кат. до 41 кг, Любомир Сусанин в кат. до 52 кг и Иван Георгиев при 85-килограмовите. Филип Георгиев пък зае петото място при борците до 38 кг.