Борба, Други, Новини, Спорт

Борците ни спечелиха 15 медала за купа “Самоков” пред погледа на Армен Назарян

Шампионите Красимир Крумов, Евгени Генчев, Валентин Димитров

Олимпийският шампион от летните игри в Атланта през 2006 г. и настоящ държавен селекционер Армен Назарян бе най-видният гост на силния турнир по класическа борба за купа “Самоков” /юноши и кадети/ под егидата на Община Самоков, състоял се в залата на СУ “Никола Велчев” на 6 ноември. Назарян изгледа със задоволство вълнуващите битки заедно с колегите си Милчо Радуловски, Петър Тенев и Емил Иванов.
След изключително вълнуващи сблъсъци представителите на “Рилски спортист” завоюваха внушителните 5 титли в двете възрастови групи.
Шампиони при кадетите станаха Валентин Димитров /кат. 50 кг/, Симеон Дариуш /58 кг/, Красимир Крумов /69 кг/ и Мирослав Илиев /85 кг/. Сребърни отличия заслужиха Александър Мирчев /46 кг/, Спасимир Дойчинов /58 кг/ и Мартин Кирилов /76 кг/, а с бронз се окичиха Георги Илиев /54 кг/, Йордан Кудев /63 кг/, Емил Апостолов /69 кг/ и Владимир Стойчев /76 кг/.
Купата за най-техничен състезател отиде при Валентин Димитров, а купа „Самоков” стана притежание на Красимир Крумов.
При юношите златото очаквано грабна европейският шампион Евгени Генчев /кат. 96 кг/. Сребърен медал спечели Иван Георгиев /66 кг/, а трети места заеха Димитър Павлов /66 кг/ и Николай Иванов /84 кг/.
“Купа Самоков” тук вдигна спортист № 1 на града ни за тази година Евгени Генчев.
Купите на победителите по традиция бяха връчени от зам.-кмета Васил Сайменов, който остана впечатлен от качествата на младите борци и им пожела нови успехи.
Треньори на нашите момчета са Димитър Магаев, Юлиян Алдимиров и Антон Георгиев. Председател на клуба по борба на „Рилски спортист” е инж. Васил Оцетов.
В турнира участваха 13 отбора с общо 188 състезатели от цялата страна.
Следващият турнир за купа “Самоков” – за деца и участници в подготвителни групи, ще се състои на 13 ноември отново в залата на Спортното училище.

Препълнена зала посрещна борците в СУ “Никола Велчев”