Борба, Други, Новини, Спорт

Борците – № 1 на държавното за кадети под Околчица

Симеон Даруиш /в средата/ бе един от петимата самоковци, качили се на върха

Нашите се завърнаха с 5 златни, 1 сребърен и 4 бронзови медала от надпреварата

Борците на “Рилски спортист” за пореден път показаха класата си и се превърнаха в отборни първенци на завършилото във Враца държавно лично първенство по класическа борба за кадети. Самоковци – ученици в СУ „Никола Велчев”, завоюваха 5 златни, 1 сребърен и 4 бронзови медала и по този начин оставиха зад себе си “Локомотив-93” /Варна/ и “ЦСКА-класическа борба”.
На най-високото стъпало на почетната стълбичка се качиха Валентин Димитров /кат. 50 кг/, Симеон Даруиш /58 кг/, Спасимир Дойчинов /63 кг/, Красимир Крумов /69 кг/ и Мирослав Илиев /85 кг/. Те пребориха във финалните схватки Емилиян Георгиев /”Левски”/, Стоян Илиев /”Черноморец”/, Светослав Николов /”Левски”/, Мартин Иванов /”Ботев”-Вр/ и Николай Пиронков /”Локомотив”-Пд/.
Намиращият се в отлична форма Красимир Крумов грабна и приза за най-резултатен състезател на надпреварата.
Със сребро от шампионата под Околчица се окичи Владимир Стойчев, който в кат. 76 кг загуби последната битка от Кирил Милов от “Левски”. Любопитното е, че в тази категория бронзови медали заслужиха други двама самоковски представители – Мартин Кирилов и Емил Апостолов. Трети места завоюваха още Божидар Вергилов при 42-килограмовите и Димитър Илиев в кат. 85 кг.
Челни позиции заеха още Александър Ковачки /69 кг/ и Йордан Славев /85 кг/, които останаха пети в своите категории, Мартин Гергинов /54 кг/, финиширал седми, и Антон Шкретов /54 кг/ и Борислав Генчов /76 кг/, заели осми позиции.
След края на турнира наставниците на самоковските борци Димитър Магаев, Антон Георгиев и Васил Попов изразиха задоволство от постигнатото. От общо 170 състезатели на шампионата 28 бяха представители на самоковската школа. В първенството участваха състезатели от общо 27 клуба от цялата страна.