Други, Новини, Спорт

Боян Софин и Даниела Жаркова с медали от купа „Троян” и държавното по ориентиране – маратон

Поредно силно представяне на самоковските ориентировачи белязаха трите старта в района на гр. Троян и селата Орешак и Драшкова поляна от 12 до 14 октомври – държавните първенства по маратон и нощно ориентиране /валидно и за 57-а купа „Ехо”/, както и стартът за купа „Троян”.
Боян Софин завърши пети и шести в елитния клас при мъжете в двата републикански шампионати, а спечели и надпреварата по късия маршрут в отворения клас за купа „Троян”. Така той се превърна в най-добрия състезател на своя отбор „НСА-Сивен”.
Даниела Жаркова от нашия клуб „Соколец” се окичи със златото от маратона, където бе най-бърза при 45-годишните дами. Тя даде и пети резултат в същата възрастова група в средната дистанция за купа „Троян”. Тук пето място от 14-те участници при мъжете над 35 г. зае Петър Бранков. Христо Николов пък бе седми при 16-годишните.
Двукратен държавен шампион стана Иван Сираков от „Вариант 5” /Търговище/, а по едно второ и трето място си размениха съотборникът му Димитър Желязков и Николай Димитров от „Браун тим” /Велико Търново/.