Други, Новини, Спорт

Боян Софин и Лиляна Бранкова – медалисти за купа „НСА-Сивен”

С два медала се завърнаха състезателите на клуб „Соколец” от надпреварата по спортно ориентиране за купа „НСА-Сивен”, състояла се на 7 и 8 ноември в покрайнините на Владая и Банкя.
Боян Софин се окичи със сребро в елитния клас при мъжете. Бившият състезател на домакините дори бе лидер след първия старт, но в крайна сметка бе изпреварен от Петър Борисов /„Компас крос” – Русе/. Трети се нареди Георги Йосифов /„НСА-Сивен”/. Малко по-надолу в подреждането пък остана самоковецът Иван Николов, който зае 12-о място.
Лиляна Бранкова също се качи на подиума, като даде трето време от стартовете в елитния клас при жените. Победителка тук стана Елена Димитрова от „Бачо Киро-94” /Дряново/.
Даниела Жаркова от „Соколец” също бе близо до място на почетната стълбичка, но в крайна сметка завърши пета при жените над 45 г. Петър Бранков пък даде 9-о време при мъжете над 35 г.
Състезанието се проведе под патронажа на ректора на НСА проф. Николай Изов, а нашият съгражданин Петър Доганов влезе в ролята на технически ръководител и контролен съдия.