Боян Софин спечели купа “Самоков”

Общо 170 ориентировачи от 30 клуба от цялата страна участваха в двудневната надпревара за купа “Самоков”, състояла се на 23 и 24 октомври край село Рельово.
Самоковецът Боян Софин триумфира в най-престижната категория при мъжете. Той бе най-бърз в първата удължена средна дистанция с 45-минутното си преминаване по трасето. В неделя Боян завърши втори, но с общо време от 1:31.48 ч. не остави шансове на своите конкуренти и категорично зае най-високото стъпало на почетната стълбичка. Втори и трети тук се наредиха съответно Мартин Маринов (“Бачо Киро” – Дряново) и Милен Христов (“Валди” – София).
Медали заслужиха и още двама представители на самоковския клуб “Соколец”. Даниела Жаркова стана втора при жените над 45 г. Опитната състезателка бе четвърта след първия ден, но 24 часа по-късно даде второ време, което й осигури и крайното второ място в категорията.
Също втори завърши и Антон Гочков. Той до последно се надяваше да спечели съревнованието при мъжете над 35 г., но трябваше да се задоволи със сребърното отличие, въпреки че даде най-добро време във втория ден. Съотборникът му Петър Бранков зае 7-ото място в класирането, а Христо Манов завърши 11-и.
Шестият представител на “Соколец” – Лиляна Бранкова, даде сборно 8-о време в общия за мъже и жени отворен клас. Златото тук пък грабна самоковската снаха Катя Кръстева, която се състезава за “НСА-Сивен”.
Иначе № 1 при жените стана националката Андрея Дяксова от “Карлък” (Смолян) с общо време от двата старта 1:31.52 ч.
Добрите метеорологични условия позволиха на ориентировачите да покажат най-доброто от себе си и да създадат истински празник за жителите и гостите на Рельово.