Боян Софин със злато и сребро от Универсиадата в Стара Загора

Два медала в състезанията по ориентиране по време на Националната универсиада в Стара Загора спечели самоковецът Боян Софин. Националът завърши втори в средната дистанция на 10 май, а ден по-рано остана четвърти в спринта. Благодарение и на отличните изяви на Боян тимът на Националната спортна академия „Васил Левски”, където учи нашето момче, триумфира в крайното отборно класиране при мъжете.
Очакванията са общо около 1300 студенти от цялата страна да участват от 8 до 14 май в университетските шампионати в 13 вида спорт – футбол, баскетбол, волейбол, хандбал, тенис на корт и тенис на маса, лека атлетика, карате, джудо, кикбокс, катерене, плуване и ориентиране. Организатори на проявата са Община Стара Загора и Асоциацията за университетски спорт „Академик”, с подкрепата на Министерството на младежта и спорта, Министерството на образованието и науката и др.