Бронз за Евгени Генчев от световното за кадети в Сърбия

Евгени Генчев. Снимка: архив

Спортист № 1 на Самоков за тази година Евгени Генчев завоюва бронзов медал на световното първенство по борба класически стил за кадети в сръбския град Зренянин.
Представителят на „Рилски спортист“ спечели малкия финал в надпреварата след трудна и много ценна победа с 1:0 точки над достойния си опонент руснака Влад Дубровин.
Генчев стартира шампионата с класическо 3:0 срещу Еркан Селик от Германия, но във втория кръг загуби тежко от бъдещия шампион Патаридзе с 0:6. Грузинецът обаче даде втори шанс на българина, след като тръшна всичките си съперници до финала. Така в репешажите Евгени стигна до нови две победи – над Акматкалиев /Казахстан/ с 2:1 и над азера Адамбек Сдиков с 1:0, които го изведоха до спора за бронза.
2013-а очевидно е годината на Евгени Генчев, след като през юни той постигна най-големия успех в кариерата си, печелейки европейската титла в Черна гора. По-рано пък живеещият в Бели Искър младок стана за пореден път републикански шампион.
Евгени е открит за борбата от треньора Иван Тодоров. Сега наставници на перспективния борец са Юлиан Алдимиров и Димитър Магаев.