Други, Новини, Спорт

Бронз от Москва за Мария Чепилова и Мартина Хаджийска

Две представителки на самоковския клуб „Сатори” завоюваха бронзови медали на откритото първенство на Русия по киокушин карате, състояло се от 11 до 14 декември в Москва. Мария Чепилова се е класирала трета в категория над 60 кг, а Мартина Хаджийска е затворила тройката в кат. до 55 кг.
Треньор на момичетата в самоковския клуб е Румен Санкийски, а в националния тим наставници са им Иван Иванов и Живко Андреев.
Българските национали са спечелили на първенството общо 3 златни, 1 сребърно и 6 бронзови отличия и са заели отборно призовото трето място.
Според специалисти състезанието е било по-тежко и от световно първенство, тъй като в случая не са се предвиждали квоти за участие, а сили са мерили общо над 500 състезатели, повечето от Русия, която е водеща в този спорт.
Мария и Мартина са възпитанички на ОУ „Христо Максимов”, а сега учат в ПГ „Константин Фотинов”.