Ваклинов и Маринов играха за България при победа като гост на Исландия

Българският национален отбор по баскетбол победи като гост Исландия със 77:74 и се завърна в борбата за първите три места в група F на световните квалификации. Успехът не дойде никак лесно, тъй като домакините водеха през по-голямата част от мача. Нашите момчета обаче показаха характер в решителните минути и обърнаха развоя на срещата в своя полза. Най-резултатен за България бе Павел Маринов с 18 точки.
В двубоя участваха и състезателят на „Рилски спортист” Мартин Маринов, и самоковецът, който играе за „Академик” /Пд/, Станислав Ваклинов. Двамата започнаха от резервната скамейка и в първия мач на тима ни – при злощастната загуба с 80:82 от Финландия в Ботевград.
Следващият квалификационен прозорец ще бъде през февруари 2018 г., когато България приема лидера в групата Чехия и гостува на Финландия.
България: Павел Маринов 18, Чавдар Костов 13, Станимир Маринов 12, Александър Везенков 10, Николай Вангелов 2 /Александър Янев 16, Павлин Иванов 2, Димитър Димитров 2, Божидар Аврамов 2, Мартин Маринов, Асен Великов, Станислав Ваклинов/.