Ваклинов разкова “Левски” при ценна победа на “Берое” за Балканската лига в Самоков

Самоковският баскетболист Станислав Ваклинов имаше основен принос за успеха на неговия тим “Берое” /Стара Загора/ с 82:71 срещу столичния “Левски” в първия мач от квалификацията за втория етап на Балканската лига, която се провежда в “Арена Самоков”. Центърът изигра впечатляващ мач и разнищи защитата на софиянци, като накрая завърши с “дабъл-дабъл” от 26 т. и 10 борби! Нашият съгражданин бе избран единодушно и за играч на мача, оформяйки коефициент на полезно действие 28 за едва също толкова игрови минути. Това бяха и най-силните моменти за Ваклинов откакто се присъедини към старозагорци преди началото на сезона. Показателите на 207-сантиметровият исполин можеха да бъдат още по-внушителни, ако треньорът Любомир Минчев не бе съхранил силите му през второто полувреме, когато тимът от Града под Аязмото вече си бе осигурил солиден аванс от 16 т. /46:30/ благодарение основно на Ст. Ваклинов, нанизал 23 от 26-те си точки през този период.
Иначе “Берое” и “Левски” изиграха копие на досегашните си две срещи във вътрешния шампионат на България, в които отборът от града на липите надделяваше с един и същи резултат – 80:70. На столичани не помогна и рокадата на треньорския пост – Николай Господинов напусна “сините” преди броени дни след домакинска загуба именно от вчерашния им съперник, а негов наследник стана Мануел Марков. Днес от 18 ч. специалистът ще има нов шанс да постигне първата си победа на синьото кормило, тъй като тимът му среща черногорския “Ловчен” /Цетине/. Утре, четвъртък, отново от 18 ч., на паркета в зала “Самоков” ще излязат един срещу друг “Берое” и “Ловчен”.