Васил Попов и националите на България /до 15 г./ станаха втори в Румъния

Националният отбор по баскетбол за момчета до 15-годишна възраст завърши на второ място в четиристранния балкански турнир в Букурещ, състоял се в края на април. Нашите момчета победиха Косово с 56:40 и домакините от Румъния с 47:39, като загубиха единствено от връстниците си от Македония с 48:55. Силни изяви в тези двубои имаше самоковецът Васил Попов, който заслужи доверието на треньора Христо Ценов и игра по около 20 минути на мач. Средните му показатели за този период са 5.7 т., 4.7 борби, 3 асистенции и 2 откраднати топки.
Надпреварата е част от проекта на Международната баскетболна федерация за развитие на потенциални играчи и млади треньори. Предстои изиграването на още един турнир в България през есента.