“Велбъжд” спря “Рилски” с 2:0 в Самоков

“Велбъжд” изненада неприятно “Рилски спортист” с 2:0 в среща от 18-ия кръг на Югозападната “В” група. С успеха кюстендилци заличиха бледото си представяне в миналия кръг срещу новака “София 2010” /2:3/, а въпреки поражението самоковци запазиха 9-ата си позиция в класирането заради благоприятното стечение на обстоятелствата в другите мачове.
Гостите стигнаха до победата с попадения на Атанас Пенков в 52-ата и на Виктор Атанасов в продължението на срещата, а любопитното е, че цели 70 минути тимът от Града под Хисарлъка бе в намален състав заради изгонването на защитника Симеон Димитров. Последният не сдържа нервите си в една безобидна ситуация и бързо бе пратен под душа от рефера Николай Рамунски.
Макар да имаха териториално превъзходство, “оранжевите” така и не можаха да намерят път към гола и продължават да са един от трите отбора с най-слабо нападение в групата – едва 16 отбелязани попадения.
Възможностите пред нашите футболисти бяха през първата част, но пропуски на Георги Митров и на Ивайло Захариев запазиха двете нули до полувремето. На домакините не помогна и завръщането в игра на халфа Васил Киров, който се появи на терена на мястото на съотборника си Захариев. Първи минути през пролетта записа и левият бек Тихомир Крумов, завърнал се след дълго лечение на травма в глезена.
В хода на срещата пети жълт картон получи бранителят Димитър Мавродиев. Така привлеченият със свободен трансфер от “Германея” играч е аут за неделната визита на “Чико” /Бяга/.