Венцислав Арсов дебютира начело на “Рилски” със загуба 0:2 в Симитли

Кариерата на Венцислав Арсов в “Рилски спортист” не започна по най-добрия начин. Възпитаниците на опитния наставник загубиха гостуването си на “Септември” в Симитли на 23 септември с 0:2 и се свлякоха на 13-ата позиция във временното класиране от общо 18 тима.
Септемврийци се впуснаха в неспирни атаки още от началните минути на срещата, но липсата на късмет, добрите изяви на вратаря Марио Райчев, а веднъж и гредата запазиха временното нулево равенство. Все пак логичното се случи в 35-ата мин., когато капитанът на домакините Анатоли Лулейски вкара от дузпа за 1:0. Смаил Креболиев пък сложи точка на спора през втората част.
Загубата сложи край на серията от 9 поредни мача – 3 от миналия сезон и 6 от настоящия, в които футболистите в оранжев спортен екип успяваха да вкарат гол. За последно самоковци не намериха път към вратата на своя опонент при загубата от “Германея” в Сапарева баня на 13 май също с 0:2.
В среща от междинния 8-и кръг на първенството в Югозападната Трета лига “Рилски спортист” приема “Марек” /Дупница/ в люто регионално дерби в сряда, 27 септември, от 17 ч.