Атлетика, Новини, Спорт

Веселина Алинска стана републиканска шампионка

Намиращата се в отлична форма състезателка на „Рилски атлет” Веселина Алинска спечели златен медал на националния шампионат по лека атлетика за юноши и девойки в Сливен.
В бягането на 800 м 16-годишната самоковка пресече финала за 2:18.42 мин., като изпревари Силвия Георгиева /„Евър”-Варна/ и Елена Борисова /„Лудогорец”-Разград/, дали времена съответно 2:18.84 и 2:19.77 мин.
Алинска разви много добре бягането си и с хубав финален спринт в последните 100 м успя да изпревари най-големите си конкурентки. С показаната класа на ст. „Хаджи Димитър” Веси се и реабилитира за изпуснатия трофей през миналата година, когато на същата дистанция отстъпи първото място на съотборничката си Ивана Аджова.
В. Алинска застана на старт и в бягането на 400 м, където се класира 5-а с 60.84 сек. Върха тук окупира представителката на „Тунджа” /Ямбол/ Полина Тодорова с 58.15 сек.
На дългата дистанция /1500 м/ пък други две състезателки на „Рилски атлет” – Симона Терзийска и Емануела Тодорова, се вклиниха сред първите десет. Терзийска финишира 6-а с време 5:04.35 мин., а Тодорова остана 10-а с 5:19.22 мин. Победителка стана Диляна Минкина от „Средногорски атлет” /Пирдоп/ с 4:43.53 мин.
На 800 м Симона и Емануела дадоха съответно 9-и и 13-и резултат (времена от 2:31.87 и 2:36.94 мин.).
Каролина Аджова дебютира в по-горна група на 100 м и на финала се класира 8-а с 13.08 сек. Тук Миглена Петрова се нареди 14-а, а Камелия Иванова – 15-а.
На 4 х 400 м и на 4 х 100 м пък самоковските щафети се класираха съответно на 11-о и на 13-о място.