Веселин Цинзов се окичи със сребро на балканския маратон край Велинград

Самоковският ас Веселин Цинзов спечели сребърен медал от 18-ия балкански ски маратон, състоял се в местността Куртово край Велинград. Националът премина 42-километровата дистанция с време 1:47,31 ч, като изостана на 2,18 минути от победителя Владимир Илиев. Трети на почетната стълбичка се качи Станимир Беломъжев с изоставане от над 17 мин от Илиев.
Втората позиция и качването на подиума бе отличен завършек за Цинзов, който само преди 10-ина дни обра всички отличия на републиканското първенство в курорта Боровец.
Победителка при дамите на 21 км стана Антония Григорова, която измина дистанцията за 1:04,59 ч. Втора се нареди Теодора Малчева, а трета – Десислава Стоянова.
№ 1 при мъжете, но в по-късата дистанция (21 км) стана ветеранът Бойко Харизанов, а масовото бягане на 10 км беше спечелено от Николай Керин.
Любопитен е фактът, че в надпреварата участваха представители не само на биатлона, но и на ски бягането, ориентирането, както и много любители.