Атлетика, Новини, Спорт

Вивиан Кръстева стана вицешампион и при жените

На стадиона на Националната спортна академия в София в събота, на 1 август, се състоя 42-ият турнир „Нови звезди“ за мъже и жени.
И този път представянето на състезателката на клуб „Рилски атлет“ Вивиан Кръстева беше на нужното високо ниво. На скок дължина тя още в първия си опит постигна 5,68 м и се класира на второ място, като завоюва сребърния медал и остана само на 2 см от своя личен рекорд.
Победителка стана шампионката при жените в зала Милена Миткова от Пловдив с резултат 6,12 м.
Вивиан участва и на 100 м препятствено бягане, където се класира на 8-о място с време 15.93 сек.
Следващото състезание – държавното първенство за мъже и жени, ще се състои на 8 август на столичния стадион „Васил Левски“.