Атлетика, Новини, Спорт

Вивиан Кръстева – трета в страната

Отлично се представи Вивиан Кръстева на държавния шампионат по лека атлетика, състоял се на ст. „Васил Левски” в София на 15 и 16 юни. В скока на дължина Вивиан се класира трета и завоюва бронзовия медал с резултат 5.14 м, като остана само на 1 см от второто място. Стартираха общо 26 състезателки. На 200 м пък /при конкуренцията на 53 атлетки/ Кръстева постигна 12-о място с личен резултат 28“04 сек.
При момичета под 14 г. също много добре се представи Изабел Крамарска. В най-масовата дисциплина – четирибой, на старт застанаха 141 състезателки. Изабел се нареди на призовото  6-о място с 224 т. Нейните постижения в отделните дисциплини бяха: 60 м – 8“81сек., скок на дължина – 4.55 м, 60 м преп. бягане – 10“68 сек., 600 м – 1,50“55мин.
Драгомира Христова се класира 14-а със 187 т., а Габриела Попйорданова зае 77-о място.  При момчетата /общо 64 участника/ Димитър Тосков бе 21-и със 179 т.
При девойките под 16 г. в щафетата 4 х 100 м от общо 22 клуба отборът на „Рилски атлет” се класира на 10-о място с резултат 55“28 сек. Щафетата ни бе в състав: Драгомира Христова, Габриела Попйорданова, Изабел Крамарска, Вивиан Кръстева. На 1500 м Христина Александрова пък зае 15-ото място.
Шампионатът бе последното състезание от държавните първества. Предстои тренировъчен възстановителен лагер в началото на август в гр. Обзор, в хотелската база на Митко Мърльов – един от малцината, които помагат на леката атлетика. От 5 до 8 септември пък в Чехия /гр. Бърно/ ще се състоят европейски детски атлетически игри, в които ще участват и състезателките  на „Рилски атлет” Вивиан Кръстева, Изабел Крамарска и Драгомира Христова.