Влизаме във “В” група след 2:0 над “Кюстендил” в последния бараж

“Рилски спортист” се завърна във “В” група след едногодишно митарство в четвъртия футболен ешелон!
На 11 юни четата на Николай Вуков срази с 2:0 ФК “Кюстендил” на Стадиона на мира в Перник в последния бараж за трета дивизия и достави огромна радост на привържениците си.
Головете отбелязаха защитникът Иван Иванов и халфът Янко Ангелов през първата част. Известният с прякора си Матераци бранител откри резултата още в 5-ата минута след прецизно центриране от корнер на най-добрия в мача Васил Киров. В 29-ата мин. пък Ангелов покачи на 2:0, оползотворявайки чудесно извеждащо подаване на колегата си в халфовата линия Никола Бойчев. До края на срещата “оранжевите” изтърваха поне още четири чисти положения за гол чрез Ивайло Захариев, Георги Митров и Красимир Вардаров на два пъти.
След последния съдийски сигнал нашите побързаха да благодарят на пристигналите за мача в Перник самоковски запалянковци за оказаната безрезервна подкрепа. Веднага след прибирането си в града ни пък почти целият тим започна да празнува успешното изкачване в по-горната група.
“Заслужено вече сме във “В” група. Видяхте, че и днес /б. а. сряда/ бяхме категорични на терена. Без да обиждаме останалите ни съперници, не е сериозно да се лутаме в четвърта дивизия. Дано през лятната подготовка с няколко силни попълнения да стегнем още по-добър отбор и да се представим на ниво и в Югозападната “В” група”, споделиха от клуба след дуела с кюстендилци.
“Рилски спортист” приключи одисеята си в Източната “А” областна група с незапомнени от години показатели – 23 победи от 23 мача и голова разлика 106:16! Често явление бяха разгромните победи на състава ни над съперници с 10:0, 9:0, 8:0, 7:2…