Други, Новини, Спорт

Волейболният „Хебър” /Пазарджик/ би тима на Обединените Арабски Емирства в Самоков

„Арена Самоков” бе в началото на седмицата домакин на две интересни волейболни срещи. От двете страни на мрежата застанаха състезателите на елитния български „Хебър” /Пазарджик/ и на националния отбор на Обединените арабски емирства /ОАЕ/. В крайна сметка българите постигнаха две категорични победи с по 3:0 гейма. Проверките бяха засекретени за публика по изричното желание на представителите на арабската страна. Националите на ОАЕ пристигнаха на десетдневен лагер в града ни в началото на септември. Те тренират двуразово, предстои им да изиграят и още една контрола.
Пазарджиклии пък завършиха на 6-о място от 12 отбора в Суперлигата на България през миналия сезон с актив от 13 победи и 9 загуби. Впоследствие „тигрите”, както е прозвището на тима, отпаднаха в четвъртфинален плейф от ЦСКА с 1:2 победи. Следващата контрола на тима е на 7 септември, петък, срещу Ирак в пазарджишката зала „Васил Левски”.