Вторият отбор на „Рилски спортист“ започна участието си в „А“ група със загуба от „Атлетик“ в София

„Атлетик“ /София/ победи на 14 октомври в зала „Триадица“ „Рилски спортист 2“ с 94:59 в мач от първия кръг на западната „А“ група.
Бронзовите медалисти от миналогодишното издание на надпреварата не срещнаха особени трудности срещу по-неопитния си противник. Столичани подходиха сериозно към срещата и още през първото полувреме предрешиха нейния изход, като поведоха с 52:24. Самоковци се разиграха след антракта и стопиха голяма част от пасива си в третата част, но в края се поизмориха и развяха бялото знаме.
Мирослав Васов изигра добър мач за гостите и записа 19 точки, а центърът Николай Гелов завърши с 12 пункта и 7 борби.
Юношата на „Левски“ Стоян Георгиев дебютира в мъжкия баскетбол с екипа на „Рилски спортист“. 18-годишният състезател се присъедини към тима преди сезона, а сега дори започна в стартовата петица на треньора Борислав Трифонов.
Във втория кръг от шампионата нашите момчета почиват, а следващия им мач ще бъде на 28 октомври, неделя, когато приемат новака в групата „Шампион 2006“.
„Рилски спортист 2“: Мирослав Васов 19, Николай Гелов 12, Пламен Стефанов 8, Георги Адирков 4, Стоян Георгиев 2 /Виктор Глухаров 5, Васил Попов 5, Милен Манов 4, Даниел Стефанов, Калоян Стоянов, Васил Милушев, Александър Станчев/.