Върнахме си на Панагюрище с 2:0 /снимки/

„Рилски спортист” надигра с 2:0 тима на „Оборище” навръх Цветница, 8 април, в дербито на 27-ия кръг на Югозападната „В” група. Така самоковци взеха реванш за миналогодишната загуба с 1:3 в Панагюрище, когато главният рефер им отмени два чисти гола.
С поредните си три точки през сезона възпитаниците на Петър Аджов се утвърдиха на третата позиция. Те вече имат преднина от 4 пункта пред тима от подбалканския град – 51 срещу 47.
В следващия кръг – в четвъртък, на 12 април, „Рилски” гостува на „Германея” в поредното регионално дерби на групата. Двубоят е от 16 ч. на стадиона в Сапарева баня.
В герой за нашите срещу „Оборище” се превърна 37-годишният нападател Иван Гемеджиев. Юношата на клуба ни първо подаде за попадението на съотборника си Кирил Александров в 17-ата минута, а през втората част реши мача с неспасяем шут след отличен пас на халфа Ивайло Захариев.
Голът, който таранът Александров отбеляза, бе 22-и на сметката му през сезона. Така Чудото продължава да води в класацията на голмайсторите в Югозападната „В” група.
След края на срещата привържениците на „Рилецо” приветстваха с одобрителни възгласи успеха на своите любимци, а част от агитката обеща да подкрепи отбора и при гостуването на „Германея”.

11. Беласица 35:38 33
12. Миньор /БД/ 32:44 32
13. Костинброд 25:33 29
14. Витоша /ДД/ 28:42 28
15. Стр. слава 29:50 23
16. Септември 21:44 22
17. Левски /ЕП/ 18:55 15
18. ОФК Хебър 39:46 0
19. Хебър 14:105 -3