Атлетика, Новини, Спорт

Ганджулов, Шаренкапов и Лазарова – сред призьорите на държавното първенство

На ст. „Васил Левски“ в София на 18 и 19 юли се състоя държавното първенство за юноши и девойки под 18 години /младша възраст/.
Представянето на състезателите на самоковския спортен клуб „Рилски атлет“ бе на обичайното добро ниво. Георги Ганджулов се изяви много добре. В коронната си дисциплина на 100 м, във финалното бягане, той се класира на призовото  5-о място с резултат 11.26 сек., а преди това – в сериите, постигна и личен рекорд  от 11.19 сек. /време, по-добро с 10 стотни от постижението му през предходната седмица, когато завоюва шампионската титла в своята възрастова група – момчета под 16 години/.
На 200 м при него се почувства лека умора, не можа да пробяга разстоянието за време, близко до личния му резултат, и с 23.72 сек. се нареди на 8-о място.
Александър Шаренкапов се вложи максимално в това състезание и се представи според моментните си възможности. На 1500 м той се класира 7-и с резултат 4.52 мин., а на 800 бе 12-и с 2:16.69 мин.
Любомира Лазарова, която също участва в по-горна възрастова група, се класира на 800 м на 10-о място с резултат 2:33.17 мин., а на 400 м бе 17-а с 64.73 сек., което е и неин личен рекорд.
Следващото състезание е държавното първенство за юноши и девойки старша възраст /под 20 години/, което ще се състои в събота и неделя, на 25 и 26 юли, отново на ст. „Васил Левски“ в столицата.