Новини

Георги Ганджулов със злато и сребро на турнира „Атлетиката търси таланти” в София

Георги Ганджулов спечели два медала по време на третото издание на Националните детски лекоатлетически игри „Атлетиката търси таланти”, състояли се навръх 24 май на ст. „Васил Левски” в София.
Състезателят на клуб „Рилски атлет” триумфира в категорията на родените през 2004 и 2005 г. състезатели в спринта на 60 метра с време 7.59 сек, като така изпревари основния си конкурент в дисциплината и победител в стартовете на закрито Павел Шияков от клуба на НСА. Двамата обаче си размениха местата в бягането на 150 метра, където Шияков стигна до златото със 17.25 сек., докато Ганджулов завърши за 17.52 сек. и зае втората позиция.
Основен организатор на проявата бе клуб „Академик”, а стартовете в столицата бяха и квалификация за Европейските детски лекоатлетически игри, които ще се проведат през септември в Бърно, Чехия.