Атлетика, Новини, Спорт

Георги Джоргов стана шампион на планинско бягане, 5 медала за “Рилски атлет”

Състезателят на “Рилски атлет” Георги Джоргов завоюва златния медал на националния шампионат по планинско бягане, състоял се на 29 и 30 април в голямото софийско село Бистрица. На 5 км изкачване – от Бистрица до хижа “Алеко” на Витоша, при голяма денивелация, в групата на юношите под 20 г., Георги стана шампион с време 41:11 мин. Като негов подгласник се изяви съотборникът му Георги Наумов, постигнал 41:44 мин.
Представителите на самоковския клуб спечелиха още две вицешампионски титли, както и един бронзов медал.

Сребърен медал заслужи при мъжете, пробягали 13 км, Тенчо Жеков с резултат 1:08.48 ч. Така Тенчо доби правото да се състезава на Балканския шампионат, който ще се състои на 14 май в Черна гора. Топ 12 при мъжете пък затвори Георги Шуманов.
Третото сребро за самоковци отиде при Десислава Минчева, която с време 9.36 мин. се класира втора на бягането в затворен кръг /изкачване и спускане/ на 2 км при момичетата под 16 г.
Бронз заслужи Виктория Петрова. При девойките под 20 г. тя пробяга 3 км за 55:41мин. Виктория се нареди и пета на 5,2 км с 32:59 мин.
Призовото пето място с 19:04 мин. зае и Веселин Белчински  на 4 км при юношите под 18 г. Девети тук бе Николай Николов, постигнал 19:59 мин.

При момчетата под 16 г. на 2 км 6-и се класира Борис Велинов с време 9:01 мин. Десети пък тук завърши Максим Шушков с 9:17 мин.
Десето време – 57:48 мин., даде и Георги Стоянов при мъжете на 6,5 км.
Старши треньорът Костадин Чифлиджанов оцени високо отличното представяне на състезателите. на “Рилски атлет”.
Както уточни пък помощник-треньорът Иван Стоилов, следващото състезание ще бъде традиционният лекоатлетически турнир на писта в Луковит в неделя, на 7 май.