Георги Доганов и Даниела Жаркова с бронзови медали в Пазарджик

Два бронзови медала спечелиха представителите на клуб „Соколец“ от двудневните състезания по спортно ориентиране за купа „Пазарджик“ на 11 и 12 март.
Георги Доганов заслужи бронзовото отличие при мъжете над 35-годишна възраст, където бе трети и двете съревнования на средна дистанция през двата дни. Така Доганов зае третото място и в сборното класиране с общо време 1:43.18 ч. Втори тук бе Радостин Григоров от „Руен-92“ (Кюстендил), а първенец стана Здравко Тарълов („Компас крос“ – Русе).
Също с бронзов медал от стартовете в съседния областен център се прибра и Даниела Жаркова. Единствената дама от нашия тим бе четвърта след първия ден, но впоследствие се изкачи с една позиция до третата позиция в крайното класиране с време 2:00.19 ч. Представителката на домакините от „Маратонец“ (Пазарджик) Радка Петрова заслужи сребърното отличие, а първото място окупира Петя Колева („Валди“ – София).
Петър Бранков остана в подножието на почетната стълбичка и завърши четвърти в крайното подреждане при мъжете над 45-годишна възраст. Съотборникът му Христо Дойнов пък участва само във втория старт, където зае 10-ото място.
Иван Николов се включи в състезанията в елитния клас при мъжете, където зае престижното шесто място. Христо Николов пък премери сили в тази категория само в събота, когато даде 10-о време.
Един от двигателите на ориентирането в града ни – Христо Манов, участва в две различни категории през двата дни. Опитният състезател завърши шести в отворения клас в събота, а ден по-късно зае 10-ото място при мъжете над 45 г.