Борба, Новини, Спорт

Георги Морунов стана пети на държавното по борба за мъже, Атанас Терзийски – седми

Почетната стълбичка в категория до 82 кг

Десет представители на „Рилски спортист” участваха в държавното първенство по борба /класически стил/ за мъже, състояло се на 9 и 10 януари в столичната зала „София”.
Най-напред от нашите участници се класира Георги Морунов, който завърши пети в категория до 97 кг. Осми тук се нареди друг самоковец – Христо Димов, а победител в категорията стана световният вицешампион Кирил Милов /„Ботев” Враца/.
В категория до 82 кг. 17-годишният Атанас Терзийски зае седмо място, а четири позиции по-надолу се нареди съотборникът му в самоковския клуб Борислав Генчов. Златният медал тук спечели Росиан Дермански от „Ботев” /Вр/, а бронза отиде при бившия състезател на „Рилски спортист” Денис Кукушев /„НСА-Васил Левски”/.
Още един бивш възпитаник на нашия отбор стъпи на почетната стълбичка. Това се удаде на състезаващия се за „НСА-Васил Левски” Десислав Дормушев, който стана трети при 63-килограмовите.
С различен успех в надпреварата се впуснаха още няколко борци на „Рилски” – Ангел Чолев, Даниел Костадинов, Йордан Славев, Мартин Гергинов, Радослав Клашнов и Сабо Стайков.
За най-техничен състезател на шампионата пък бе определен европейският шампион от Рим`2020 и спортист № 2 на България за изминалата година Едмонд Назарян, който триумфира в категория до 60 кг.