Гонзо-младши и старши един срещу друг на „Локо” /Пд/ – „Рилски”

„Рилски спортист” загуби с 0:4 от „Локомотив” в приятелска среща, състояла се на 7 септември на стадиона в пловдивския квартал „Лаута”.
Нашите момчета показаха съпротивителни сили през първата част и дори създадоха първото опасно положение в мача след далечен изстрел. Постепенно домакините поеха контрола над срещата и доминираха на терена, като вратарят на „Рилски” Стилиян Бонев имаше доста работа, но се справи отлично със своята задача през първото полувреме.
Не така обаче стояха нещата след почивката, когато тонусът в играта на самоковския отбор спадна и от това се възползваха възпитаниците на треньора Бруно Акрапович, които вкараха четири безответни гола. Героят от спечеления финал за купата срещу градския съперник „Ботев” – Ален Ожболт, се разписа на два пъти, а другите две попадения за „смърфовете” бяха дело на крилото Бирсент Карагерен и каращия пробен период в „Локо” Диниш Алмейда.
Любопитното е, че един срещу друг в защита на каузите на двата отбора застанаха легендата на „Левски” Георги Иванов-Гонзо, който наскоро бе назначен за спортен директор в родния си отбор „Локомотив”, и неговият син – Александър, който вече втора година „оперира” в халфовата линия на „Рилски спортист”.
Междувременно се изиграха и двубоите от 6-ия кръг на Югозападната Трета лига, в който самоковският тим почиваше. Начело в дивизията с 16 точки застана „Миньор” /Перник/, който победи с 3:0 „Вихрен” в пряк сблъсък за първото място. „Рилски” заема 10-о място в класирането с 5 пункта, но последният в групата състав на „Перун” /Кресна/ има само точка по-малко. Още утре, 14 септември, обаче нашите момчета могат да се откъснат малко от опасната зона, ако успеят да победят съседите от „Ботев” /Ихтиман/ при домакинството си на ст. „Искър” от 17 ч.