Новини, Спорт

Гръм и мълнии за жените в Бургас – 47:77, днес приемаме „Левски”

Женският състав на „Рилски спортист” претърпя разгром при визитата си на „Нефтохимик” на 7 декември – 47:77. Така нашите останаха шести в подреждането, без особени шансове за изкачване в класирането. Бургазлийки пък продължават да преследват лидера „Дунав”, те имат актив от 7 победи и 3 поражения.
Домакините изпитаха затруднения единствено в началните минути, но още до полувремето Катерина Дорогобузова и компания взеха солидна преднина – 44:22.
Третата четвърт бе равностойна благодарение на разигралия се център на самоковки Ан Фаръл, но в заключителните 10 минути „Нефтохимик” отново избухна и затвърди категоричното си превъзходство в двубоя.
Тимът от Бургас имаше по-добри показатели във всички ключови елементи от играта, а баскетболистките на „Рилски” не успяха да вкарат нито една тройка, което е абсолютен антирекорд за сезона. Единствено американката Фаръл записа двуцифрово изражение от точки в актива си.
В следващия кръг нашите момичета са домакини на „Левски”. Двубоят ще се играе днес от 17 ч. в „Арена Самоков”.
„Рилски спортист”: Фаръл – 16, Джикова – 6, Рудева – 6, Николова – 4, Ушагелова – 2 /Рангелова – 6, Петкова – 5, Пейчинова – 2/.