Други, Новини, Спорт

Даниела Жаркова завърши втора на състезание по ориентиране за купа „Велинград”

Двама състезатели на клуб „Соколец” участваха в стартовете по спортно ориентиране за купа „Велинград” /21-23 юни/.
Даниела Жаркова спечели сребърния медал в категорияга на жените над 45 г. Самоковката даде трето време на 2.4 км и четвърто във втората надпревара на 4 км, но това й бе достатъчно, за да стъпи на почетната стълбичка, тъй като някои от нейните съпернички пропуснаха контролни точки и дори отпаднаха от крайното класиране.
Другият ни участник – Христо Николов, завърши съответно на 4-о и 7-о място и за малко се размина с място в топ 3 във финалното подреждане, където зае четвъртата позиция.
По същото време в околностите на Велинград се състоя и държавното първенство при щафетите, където самоковците Боян Софин и Петър Доганов помогнаха на отбора на „НСА-Сивен” да заеме призовото 5-о място от 29 състава.