Други, Новини, Спорт

Два пъти сребро и бронз за младите самоковски боксьори

Със сребро се завърнаха от републиканското отборно първенство по бокс за юноши /15-16 г./ състезателите на клуб „Самоков” Арсени Пашов /52 кг/ и Иван Стаменов /80 кг/. Божидар Йорданов /50 кг/ пък завоюва бронз. Четвъртият наш участник – Станислав Шопов /80 +/ не успя да постигне по-предно класиране, тъй като имаше малшанса да срещне още на осминафинала боксьора на „Тракиец” /Пз/, който е републикански шампион и втори в Европа.
На четвъртфинала Арсени се справи с представителя на клуб „Капитан Петко войвода”, а на полуфинала – със състезател на „Ботев” /Пд/, за да отстъпи във финалната битка на боксьор от „Локомотив” /Сф/. Иван Стаменов пък надделя над представителите на „Арда” /Кж/ и „Габрово 91”, а в последния двубой загуби от пловдивчанин.
Треньор на самоковци е Веселин Райчев.
Първенството се състоя от 10 до 14 февруари в Пазарджик. Участваха 41 отбора с общо 180 състезатели. Следващата изява на нашите боксьори ще бъде на републиканския индивидуален шампионат през май в Плевен.