Две тежки визити чакат “Рилски спортист” в Балканската лига

Залата в Никшич

Два мача за 48 часа ще изиграят баскетболистите на “Рилски спортист” в Балканската лига. Днес /вторник, 9 декември/ тимът ни гостува на “Сутиеска” в опит да прекъсне серията от три двубоя без успех през последните дни. Воденият от Росен Барчовски състав е втори в класирането, с равни точки /по 7/ с лидера “Куманово”. Домакините от Никшич пък са трети с пункт по-малко.
Водещата букмейкърска къща Sportingbet определи коеф. от 1.238 за победа на домакините срещу 3.75 за нашите момчета.
В четвъртък /11 декември/ Йордан Бозов и компания пък ще се изправят срещу друг тим от Черна гора – “Теодо”. Сблъсъкът в Тиват ще даде отговор на въпроса имат ли сили играчите ни да изиграят два силни дуела през ден.
Междувременно, на 5 декември, “Рилски” претърпя крушение при визитата си на „Балкан” в последния кръг от НБЛ – 90:120. С четвъртото си поражение в елита нашите се смъкнаха на 6-о място във временното класиране с актив от 12 точки, колкото имат четвъртият – „Берое”, и петият – „Черно море”.
Двубоят в Ботевград ще се запомни с пороя от тройки, който влетя в самоковския кош – общо 18. Селекцията ни отвърна с 13 точни изстрела от далечно разстояние, но 65-те точки, които постигна противникът до почивката, на практика решиха изхода от срещата.
Вдъхновени от представянето си, баскетболистите в зелено счупиха още един рекорд през сезона – 8 от 12-те играчи на Аце Тодоров записаха двуцифрен точков актив срещу имената си.
За „Р. спортист” 16 т. реализира Антъни Гуджино, а 13 – капитанът Бозов. Добре в края се включи юношата Красимир Георгиев, който изпъкна с 8 пункта /включително 2/2 от тройката/.
“Не очаквах такава загуба. Мислех, че ще изиграем оспорван двубой, но не се получи. Причината е, че едно говорим на тренировка, съвсем друго се получава по време на мач. Имам предвид и загубата ни у дома от „Ямбол”. Въобще не съм доволен, най-вече от играта в защита. В момента „Балкан” е по-добър отбор от нас, особено след напускането на Йън Чайлс. Ще търсим негов заместник, но в този период това не е лесна работа”, откровен бе след загубата в Ботевград Барчовски.
“Рилски спортист”: Гуджино – 16, Тейлър – 11, Норфлийт – 10, Зл. Георгиев – 9, Илиев – 9 /Бозов – 13, Кр. Георгиев – 8, Д. Иванов – 7, Тодоров – 4, Киров – 3/