Атлетика, Новини, Спорт

Две титли и два пъти бронз за “Рилски атлет” от Добрич

"Златната" Ивана Аджова

Лека атлетика

В Добрич на 8 и 9 февруари се състоя държавното първенство по лека атлетика в зала за юноши и девойки младша възраст /16-17 г./ и за момичета и момчета под 16 г.
Ивана Аджова при девойките младша възраст завоюва две шампионски титли и златните медали на 400 и 800 м. На 400 м тя постигна 60.43 сек., като в сериите също беше с първо време – 60,96 сек. На финала само състезателката от Ямбол Ангелина Георгиева /60.90 сек./ й оказа донякъде съпротива, но накрая Ивана безупречна.
Личен треньор на Ангелина в “Тунджа” /Ямбол/ е Йордан Атанасов, известен като треньор на легендата от близкото минало на 800 м Тотка Петрова.
Втората титла Ивана спечели на 800 м с 2.29.49 мин. Тук тя бе без конкуренция, подцени в определен момент бягането и затова резултатът не отговаря на реалните й възможности.
Веселина Алинска при момичетата под 16 г. завоюва двата бронзови медала, класирайки се на трето място. На 400 м тя постигна 63.77 сек. /личен рекорд/, като в сериите се класира с четвърто време – 66.77 сек.
В тази дисциплина дебют направи Симона Терзийска. С 68.08 сек. тя постигна шесто време, но поради липса на опит навлезе по-рано в първи коридор и бе дисквалифицирана.
Победителка на 400 м стана Кристина Борукова от “Тракия” /Пд/ с 61.67 сек.
На 800 м Веселина пробяга разстоянието за 2.30.62 мин. /личен рекорд/, което й стигна за спечелването на втория бронзов медал.
Симона Терзийска се класира осма с 2.41.98 мин., участвайки за първи път. Победителка тук стана Ангелина Стефанова от Мездра с 2.27.19 мин.
Каролина Аджова при момичетата под 14 г. също се представи много добре, като се нареди на призовото четвърто място в трибоя, постигайки: 60 м – 8.67 сек., скок дължина – 3,75 м и 600 м – 1.51.78 мин. Така Каролина събра 161 точки и остана само на 1 т. /0,5 сек. на 600 м/ от бронзовия медал.
При юношите младша възраст /16-17 г./ Даймънд Войнов също се представи успешно. На 800 м той бяга тактически правилно и победи в своята серия, а в крайното класиране зае призовото пето място с 2.13.42 мин. На 1500 м пък Войнов се класира седми с 4.32.60 мин.
При момичетата под 16 г. щафетата ни на 4 х 200 м с 2.03.7 мин. се нареди на седмо място. Съставът бе: Симона Благоева, Миглена Петрова, Веселина Алинска и Каролина Аджова.
Също на седмо място с 1.57.9 мин. се класира и щафетата на 4 х 200 м при девойките младша възраст в състав: Симона Терзийска, Миглена Петрова, Веселина Алинска и на четвърти пост – Ивана Аджова.
Останалите наши състезателки също вложиха максималното от себе си и дадоха принос за успешното представяне на клуба в това състезание.
При момичетата до 16 г. Миглена Петрова се класира 16-а на 60 м с 9.18 сек. и 19-а на 200 м с 31,20 сек.
Участие при момичетата под 14 г. в трибоя взеха и Симона Благоева, Елен Благоева, Александра Андреева и Габриела Малинова.
Следващата отговорна надпревара за състезателите на клуба ни е на 17 март, когато в Луковит ще се състои държавното първенство по крос-кънтри за всички възрасти.