Девойките ще спорят за 3-о място след фиаско с “Левски”

Мечтата на “Рилски спортист” да вдигне купата от държавното първенство за девойки до 19 г., на чиито финали градът ни е домакин, угасна след изненадваща загуба на полуфиналите от “Левски” с 47:58 на 22 април.
Първите две части предложиха равностойна игра и ниска резултатност и логично се стигна до равенство 25:25 на почивката. Нашите момичета започнаха по-активно следващия период, а в 31-ата мин. имаха аванс от 9 пункта. Необясним срив в редиците им обаче позволи на “сините” не само да наваксат изоставането си, но и да обърнат резултата в своя полза. Столичанки направиха унищожителна серия от 21:3 в последната четвърта част и изпариха надеждите на зрителите в залата да видят своите любимки на днешния финал.
За съжаление, самоковки “избраха” най-неподходящия момент да загубят от “Левски”, след като записаха два поредни успеха над софиянки в женската “А” група през сезона.
Моника-Лъки Радойкова бе най-полезна за домакините с 12 борби, 6 асистенции и 5 т. Капитанката Никол Николова пък бе единствената състезателка в “бяло” с двуцифрен актив от 11 т.
Загубата означава, че девойките ни ще спорят днес, 23 април, от 13 ч. за 3-то място с “Балкан” в повторение на първата си среща от надпреварата. Припомняме, че в сряда ботевградчанки измъкнаха успеха с минималното 57:55, а във вчерашния полуфинал отстъпиха драматично на “Черно море” с 49:51.
“Левски” пък ще опита да дублира успеха си от груповата фаза над “Черно море” и на финала на шампионата, който започва от 15 ч.
“Рилски спортист”: Н. Николова 11, Чипова 9, Гелова 8, Радойкова 5, Мирчева 2 /Ив. Николова 7, Клисарска 5, Гърлянова/.