Димчо Мицов над всички в планинското бягане на Витоша

Състезателят на СК „Рилски атлет“ Димчо Мицов стана за втора поредна година победител при мъжете в популярното планинско бягане „Витоша – моята планина – 2019“.
Димчо преодоля 16-километровото трасе от Бояна до хижа „Алеко“ за 1:16.06 ч.С разлика от над две минути на второ и трето място се клакираха основните му конкуренти Йоло Николов /”Атлет” – Мездра/ и Шабан Мустафа /Сунгурларе/.
Бягането се състоя в събота, на 21 септември. Участие взеха 128 мъже и жени от цялата страна. Призьорите получиха медали, купи и парични награди. От общия награден фонд от 6000 лв. Мицов заслужи като победител 1000 лв.
Главни организатори на състезанието бяха Радослав Пеев от клуб „Витоша ски“ и Петър Панков от сдружение „Маратон“.