Новини

Димчо Мицов от „Рилски атлет” със сребърен медал от държавното по планинско бягане

Атлетът Димчо Мицов завърши втори и спечели сребърен медал от държавното първенство по планинско бягане, състояло се на 8 май в покрайнините на Тетевен.
Състезателят на клуб „Рилски атлет” измина 10-те километра по пресечен терен за 49.11 мин., като изостана на само 18 секунди от шампиона Кирил Николов-Дизела. Двамата бягаха в равномерно темпо до последния километър, когато Николов успя да натрупа лек аванс и да спечели надпреварата.
Три дни по-рано – на 5 май, Мицов се впусна и в шосейния полумаратон в Пловдив, където също се представи на висота, но в крайна сметка завърши четвърти с време 1:06.44 ч. Иво Балабанов триумфира във втория по-големина град в България за 1:06.16 ч., като изпревари във финалния спринт втория – Йоло Николов, и третия – Абида Езамзами от Мароко.