Добрин Даркев вдигна купа „Самоков”, Любомир Сусанин и Десислава Иванова – също „златни”

Общо 12 медала спечелиха състезателите на „Рилски спортист” от турнира по борба за деца, момчета и момичета за купа „Самоков”, състоял се на 23 ноември в залата на СУ „Никола Велчев”.
Любомир Сусанин триумфира при 52-килограмовите и заслужи приза за най-техничен състезател при момчетата. Съотборникът му Добрин Даркев спечели по-горната категория до 57 кг и благодарение на отличното си представяне бе удостоен с най-високото отличие – „Купа Самоков”. Със сребърни медали при момчетата се окичиха адашите Радослав Кърнолски /38 кг/ и Радослав Александров /41 кг/, а Емил Валентинов /62 кг/ стигна до бронза. Най-резултатен състезател пък стана Иван Георгиев /44 кг/ от „Локомотив” /Вн/.
Самоковският клуб имаше три медалистки и при момичетата. Десислава Иванова стана „златна” при 50-килограмовите, а Наталия Димитрова /54 кг/ и Ивелина Митова /58 кг/ завоюваха сребърни медали. Мариела Топузова пък бе четвърта при момичетата до 54 кг.
Данчо Янкулов стигна до финала в кат. над 73 кг при децата, където отстъпи на станалия най-резултатен състезател в категорията Слав Василев от „Армеец-ЦСКА” /Сф/. Още трима наши борци в тази възрастова група стигнаха до място на почетната стълбичка и се окичиха с бронзови медали – Георги Илиев /35 кг/, Алекс Вуковски /47 кг/ и Антонио Тахов /73 кг/. Най-техничен състезател при децата стана Петьо Ангелов /38 кг/ от „Локомотив” /Пд/, а призът „Купа Самоков” отиде при Христо Борисов /35 кг/ от „Ботев” /Вр/.
В надпреварата участваха общо 172 подрастващи от 30 клуба от 23 български града, а имаше и представители от един клуб от Гърция.
Треньори в „Рилски спортист” са Николай Кашинов, Леонид Христов, Петър Панев и Христо Димов.