Драматична загуба за баскетболистите в Плевен

Снимка: НБЛ

„Рилски спортист“ загуби с 81:85 гостуването си на „Спартак“ (Плевен) на 14 април в двубой от 8-ия кръг на Първата шестица на Националната баскетболна лига.
Мачът се превърна в повторение на досегашните три срещи между двата тима през сезона и подобно на тях бе решен буквално в последните минути, а традицията домакините да печелят се запази и този път.
Дълго време плевенчани имаха минимално предимство в резултата, но две минути преди финалната сирена „Рилски“ успя да се добере до равенство с дейното участие на Деян Карамфилов. Последва обаче истинска акция от звездата на „Спартак“ Родни Първис, който почти собственоръчно предостави победата на своите съотборници.
Успехът запази шансовете на домакините да атакуват второто място в редовния сезон, което към момента се заема именно от „Рилски спортист“. Два кръга преди края „Спартак“ има актив от 21 победи и 9 загуби, докато възпитаниците на младия треньор Любомир Киров са постигнали с една победа повече.
Цветомир Чернокожев завърши с 20 точки и 9 борби за победителите и бе избран за Играч на мача. Родни Първис се отличи със 17 точки от резервната скамейка, а 12 и 10 добавиха съответно Алекс Ломакс и Николай Стоянов.
Джо Лоусън бе най-резултатен за „Рилски спортист“ с 16 точки, следван от Алан Арнет с 13, Чавдар Костов с 12 и Майкълин Скот с 10.
„Спартак“: Цветомир Чернокожев 20, Алекс Ломакс 12, Николай Стоянов 10, Браянт Томас 6, Джулиън Люис 6 (Родни Първис 17, Станимир Маринов 5, Денислав Вутев 4, Константин Тошков 3, Ивко Ивков 2).
„Рилски спортист“: Алан Арнет 13, Чавдар Костов 12, Майкълин Скот 10, Алекс Симеонов 7, Джон Флорвиъс 6 (Джо Лоусън 17, Деян Карамфилов 8, Крис Минков 8, Мирослав Васов 1, Христо Бъчков).
В следващия кръг нашите момчета се завръщат у дома след серията от 5 поредни гостувания с мач срещу „Черно море“ на 20 април, събота, от 19 ч.