Драматична загуба за „Рилски” в Долна Диканя – 2:3

„Рилски спортист” приключи сезона в Югозападната „В” група със загуба. Самоковци не успяха да се справят със съпротивата на домакина „Витоша” /Долна Диканя/ на 2 юни, отстъпвайки драматично с 2:3. Въпреки поражението нашите финишираха на призовата трета позиция, като допуснаха пред себе си единствено „Пирин” /Разлог/ и „Пирин” /Благоевград/.
Възпитаниците на Петър Аджов поведоха в резултата в 21-ата минута, когато след показна контраатака голмайсторът Кирил Александров матира бившия страж на „Рилски” Калин Ивчев за 0:1. Диканчани се хвърлиха в атака и малко преди края на първата част стигнаха до равенство чрез Адриан Кирилов.
В 54-ата мин. домакините получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката изненадващо застана вратарят Ивчев, който без проблеми преодоля колегата си Венци Зографски за 2:1. Десет минути по-късно обаче Ивчев допусна попадение от 35 м – прехвърли го бившият му съотборник Васил Киров. Все пак „Витоша” успя да измъкне успеха с късен гол на Тони Цветков.