Драматична първа загуба у дома на младежите

Нелепо поражение регистрира дубълът на „Рилски спортист” в западната „А” група – второто ниво на мъжкия баскет. Възпитаниците на Даниел Клечков изпуснаха преднина от над 15 точки, за да отстъпят на 13 ноември на „Левски” с 80:82 в „Арена Самоков”.
Нашите овладяха инициативата от самото начало и на почивката преднината им бе цели 16 пункта – 44:28! Както стана обаче и при първото домакинство на тима ни срещу „Видабаскет” /когато разликата в резултата бе още по-голяма и самоковци удържаха победата/, втората част бе разочароваща – столичани заиграха по-уверено и обърнаха мача в самия край.
Капитанът Адриян Секулов отново бе най-деен за „Рилски”, отчитайки се с 26 точки, 8 борби и 4 отнети топки. Цветомир Акимов и Даниел Христов добавиха 18 и 12 пункта.
В неделя, 20 ноември, от 17 ч., самоковци гостуват на друг софийски състав – „Академик”.
„Рилски спортист”: Секулов 26, Акимов 18, Христов 12, Гелов 9, Васов 9 /Божилов 4, Златков 2, Владов/.