Дубълът вкара 94 т. във Варна, но загуби последния си мач в „А” група

Вторият състав на „Рилски спортист” отстъпи в изключително атрактивен и интересен двубой с 94:103 гостуването си на 9 април във Варна на тима на местния Икономическия университет. Така възпитаниците на Даниел Клечков приключиха кампанията на четвърто място в Първата шестица на „А” група – второто ниво в мъжкото направление на баскетбола в България.
Мачът в морската столица се превърна в истински баскетболен спектакъл. Зрителите станаха свидетели на зрелищни тройки, атрактивни отигравания, бързи контраатаки и всичко това гарнирано с голяма точност при хвърлянията към коша.
Резултатът на почивката бе в полза на самоковци – 66:59. Веднага след това домакините вдигнаха оборотите и стигнаха до успеха, с което си гарантираха и третото място за сезона.
Много силен мач за „Рилски 2” изигра капитанът Адриян Секулов, който записа 31 т. за 25 мин. на паркета. 14 пункта добави Цветомир Акимов, а с 12 т. се отчете Даниел Христов.
„Рилски спортист 2”: Секулов 31, Акимов 14, Христов 12, Бързаков 8, Колев 4 /Васов 9, Кучков 7, Манов 6, Николов 3, Маринов/.