Дубълът едва не катурна лидера “Академик” /Бл/ – 81:86

Адриян Секулов опитва стрелба през противников състезател. Снимка: Пламен Лобутов.

Вторият отбор на “Рилски спортист” изигра един от най-добрите си мачове от началото на сезона и за една бройка не препъна лидера в „А” група „Академик” /Бл/. Нашите момчета паднаха на 13 декември в „Арена Самоков” с 81:86, а гостите трябваше да покажат цялата си класа, за да стигнат до успеха в самия край на срещата. С 6 победи от 6 мача благоевградчани са убедителен лидер в класирането, докато самоковци остават на дъното с актив от 2 успеха и 5 поражения.
Сблъсъкът бе равностоен, а първата четвърт дори отиде на сметката на домакините – 21:20. „Студентите” така и не се съвзеха до полувремето, дори увеличиха пасива си на 4 точки.
След почивката обаче “Академик” постепенно изравни играта и с отлични изяви на Тодор Захариев поведе в последните мигове на третия период. До края тимът от Благоевград запази крехката си преднина, въпреки отличните изяви на самоковския топреализатор Александър Милов, постигнал 30 точки и 9 борби. Георги Бързаков пък се отличи с 16 пункта, а Мирослав Васов – с 15.
“Рилски спортист 2”: Александър Милов 30, Георги Бързаков 16, Мирослав Васов 15, Адриян Секулов 8, Николай Стоенчев /Мартин Минковски 6, Даниел Христов 4, Николай Гелов 2, Павел Цветков/.