Дубълът на “Рилецо” зацикли в Русе, падна с 65:109 от фаворита “Дунав”

За Павел Цветков (№ 7) и съотборниците му предстои 20-дневна пауза в шампионата. Снимка: Пламен Лобутов

Вторият състав на “Рилски спортист” остана осми в подреждането на „А” група след тежката загуба, която регистрира при визитата си на един от челниците в дивизията – “Дунав”.
Двубоят в Русе завърши при резултат 109:65, което ясно показва съотношението на силите между двата отбора в момента.
Устремът на гостите бе прекършен твърде рано, за което роля изигра слабата игра на тима под двата коша и многото пропуски в нападение.
След не особено убедителна първа част (16:22), самоковци успяха да наваксат изоставането си и в 16-ата минута поведоха с 27:25. От тук до края на срещата обаче на площадката имаше само един отбор и това бе този на русенци. Със силна игра на Евгени Хаджирусев, Лъчезар Радев и Герасим Николов възпитаниците на Николай Господинов взеха аванс от 10 точки (45:35), а в края на мача разликата скочи до впечатляващите 44 точки.
Звезното трио на домакините бе и най-резултатно за своите – Хаджирусев заби 23 т., Радев оформи 22, а Николов добави 20 точки.
За загубилите Адриян Секулов вкара 18 точки, а Денис Иванов се отчете с 14 пункта. Трябва да се отбележи пък фактът, че в края на двубоя старшията Йордан Янков пусна на паркета 16-годишният Павлин Владов, година по-младият Христо Василев и едва 14-годишният Милен Манов!
Сега за “Рилски спортист” предстои 20-дневна пауза, а на 29 март самоковци гостуват на шестия във временното класиране състав на “Академик” (Сф).