Дубълът на “Рилски” хлъзна “Академик” /Сф/ с 80:67

Дублиращият тим на “Рилски спортист” стартира с победа участието си във Втората петица на “А” група. Подопечните на Даниел Клечков се справиха със съпротивата на втория отбор на “Лукойл” – “Академик” /Сф/, след рутинно 80:67. С успеха нашите момчета оглавиха класирането, изпреварвайки останалите четири състава в потока – “Академик” /Вн/, “Делфин”, “Дунав” и “Академик” /Сф/.
Домакините стартираха мача със серия от 12:0, а краят на първата четвърт дойде при 27:11. До полувремето ситуацията не се промени и на почивката самоковци водеха убедително с 56:35.
В тези минути неудържими на игрището бяха Александър Милов и Георги Бързаков. Двамата правеше каквото си поискат на паркета и ходовете им често оставаха неразгадани за защитата на противника.
След почивката тимът от Правец се опита да понамали изоставането си, но разликата, натрупана през първото полувреме от Милов и компания, се оказа достатъчна и съставът ни заслужено се поздрави с крайния успех.
Най-резултатни за “Рилски спортист” бяха именно Милов и Бързаков, които записаха съответно 22 и 21 точки. Жоро добави и 9 борби, а за радост на треньорския ни щаб баскетболистите постигнаха успеваемост от 67 % от зоната за 2 точки.
Следващият съперник на самоковските състезатели е “Делфин” /Бургас/, дуелът е в неделя /31 януари/ от 17.00 ч. в зала “Бойчо Брънзов”.