Дубълът с две неочаквани поражения, остава лидер в класирането

Инфарктна първа загуба във Втората петица допусна дубълът на „Рилски спортист”. В среща от 6-ия кръг, играна на 6 март, самоковци паднаха драматично с 94:101 от „Академик” /Сф/ след продължение /85:85 в редовното време/. Ден по-късно пък нашите момчета загубиха и от “Делфин” със 72:82, но запазиха лидерската си позиция.
Вторият отбор на „Лукойл Академик” започна двубоя силно с 16:5 и контролираше играта през първите 20 минути, като на почивката резултатът бе 51:38. Воден от Георги Бързаков, Алекс Милов и Адриян Секулов „Рилски” се вдигна на щурм в третия период и обърна резултата в своя полза – 69:67. В края обаче мачът отиде в продължение, където по-здрави нерви показаха “студентите”.
Най-резултатни за „Рилски спортист-2” бяха Милов, Секулов и Бързаков. Те постигнаха съответно 34, 28 и 24 точки. Последният добави и 12 борби. По-късата резервна скамейка обаче оказа своето влияние и тимът ни трябваше да преглътне малко очаквана загуба.
На следващия ден подопечните на Даниел Клечков биха път до Бургас, където отстъпиха със 72:82 на домакина “Делфин”. В този дуел най-полезен за гостите бе Жоро Бързаков с 23 точки и 12 борби. 11 т. добави Милов, а Мирослав Васов и Даниел Христов останаха с по 9 пункта.
В неделя /13 март/ тимът на Даниел Клечков приема именно “Делфин”. Дуелът в “Арена Самоков” е с начален час 18.00.