Дузпа прекърши устрема на футболистите в Сапарева баня – 0:1

Футболистите на “Рилски спортист” загубиха с 0:1 регионалното дерби с “Германея”, но все пак останаха над чертата след изиграването на срещите от 12-ия кръг на Югозападната “В” група. Двубоят се състоя на 2 ноември в Сапарева баня, а победното попадение реализира завърналият се след контузия играч на домакините Борислав Кралев в 79-ата минута.
Нашите момчета можеха да стигнат до равенството във втората минута на даденото от рефера Димитър Димитров продължение, но изстрелът на Васко Киров от фаул профуча на сантиметри над напречната греда.
Официален дебют за самоковци на терена в 5-хилядното рилско градче направи завърналият се от Швеция Борислав Гюлеметов. Той бе използван от наставника Петър Аджов като централен защитник заедно с Иван Иванов и се понрави с изявите си.
Участие в мача не взеха петима от основните ни състезатели – Росен Пътников /опериран от менискус/, Божидар Тодоров /болен/, Доменик Аврамов /контузен глезен/, Виктор Колев и Янко Ангелов.
В следващия кръг “Рилски” приема лидера в класирането “Оборище”. Сблъсъкът е в неделя /9 ноември/ от 14 ч., а надеждите на клубното ръководство са част от проблемните футболисти да бъдат вдигнати на крака, за да помогнат в тежката битка със състава от Панагюрище.