Дунав потопи Рила

Теодора Динева

Женската гарнитура на БК „Рилски спортист” записа най-тежкото си поражение в елита от началото на сезона. Воденият от Красимира Банова състав загуби с рекордните 38 точки разлика – 51:89, домакинството си на „Дунав” на 17 ноември и остана единственият отбор без победа след 6-ия кръг в Националната баскетболна лига.
Русенки, който преследват шампионската титла с всички сили, отказаха съперника още до почивката. В тези минути над всички на паркета в „Арена Самоков” бе американката Кристина Сантяго, която оставаше неуловима за защитата на нашите. Сантяго завърши срещата с мечтан „дабъл-дабъл” от 33 точки и 11 борби. Освен това родената в Санта Мария, Калифорния, баскетболистка извади отличен коефициент на успеваемост при изстрелите си от зоната за 2 точки – 75 %.
Бившите състезателки на „Рилски” Цветомира Шаренкапова, Виолина Кочева и Ива Терзиева за пореден път се изправиха срещу някогашните си съотборнички. Шаренкапова започна в стартовия състав и реализира 9 точки, а Кочева /4 т./ и Терзиева /1/ започнаха мача от резервната скамейка.
В редиците на „Рилски спортист” неочаквано блесна едва 16-годишната Теодора Динева. Родената в Дупница ученичка записа на сметката си 14 точки и 3 борби. Американката Ан Фаръл пък завърши с 12 пункта и 9 овладени топки.
В следващия кръг „Р. спортист” приема „Монтана” в опит да стигне до първата си победа в елитната дивизия. Двубоят е на 24 ноември, събота, от 18 ч.
„Рилски спортист”: Фаръл – 12, Пейчинова – 9, Николова – 7, Ушагелова – 2, Тодорова – 2 /Динева – 14, Кожухарова – 3, Петкова – 2, Сарафска/